Přeskočit na obsah

Lekce jógy v Mezouni

JSTE VYSTAVENI STRESU?
POTŘEBUJETE NA CHVÍLI ZPOMALIT?
TRPÍTE BOLESTMI ZAD NEBO KLOUBŮ?
POTŘEBUJETE NABRAT ENERGII A UVOLNIT SE?
CHCETE ZVÝŠIT SVOJI KONDICI?

Mám pro Vás řešení…

Jóga je možná nejstarší metodou světa, jak udělat člověka lepším či jak udělat člověku lépe. Učí nás žít v přítomnosti bez předsudků, přehnaných požadavků na sebe sama, bez závislosti na hodnocení druhých.
A právě toto psychické nastavení nám umožňuje snadno a přesto účinně odstraňovat únavu, napětí, přetížení a často zbytečné bolesti pohybového aparátu.

Lekce jógy začíná úvodní relaxací a přes průpravné cviky se přechází k ásanám – pozicím těla, kde se klade důraz na vědomé dýchání, správnost provedení a koncentraci. Podle potřeby se zařazují i jiné jógové techniky – dechové a očistné techniky, koncentrace…
Účinek celé lekce se umocní závěrečnou relaxací.
Staré jógové učení propojuji s poznatky moderní fyzioterapie s cílem odstranit špatné pohybové návyky a špatné držení těla.
Lekce jógové terapie jsou cíleně zaměřeny na specifické problémy pohybového aparátu, kde je kladen důraz na individuální potřeby cvičenců (rozdělení lekcí viz rezervační systém).

S sebou si, prosím, přineste jógomatku a deku na přikrytí. Vhodný je pohodlný oděv s dlouhým rukávem.

Rádža jóga neboli královská jóga je propracovaná metodická cesta, která Vám umožní naladit se na své tělo, vnímat jeho potřeby a správně ho používat. Jedná se o sestavu fyzicky i mentálně prospěšných technik, které jsou vhodné v různých stupních a variantách pro každého bez ohledu na věk a tělesnou kondici.
Cílem je posílení a protažení těla a zároveň zklidnění mysli a celkové uvolnění.
Praktikováním jógy se rozpouštějí fyzické i psychické blokády, čímž se odstraňují bolesti těla, především páteře a kloubů, redukuje se napětí a stres a celé tělo se celkově harmonizuje.

Bude mi ctí provázet Vás na Vaší jógové cestě sebepoznávání…

„Jóga je praxí stažení pozornosti. Kam? Dovnitř.
Stažení pozornosti do svého nitra, k sobě samým, ke svému příběhu.

A tak všechno, co hledáme venku, nalezneme uvnitř nás samých… nejen klid a uvolnění, ale také zdraví a štěstí.

Buddha